OLIGOTERAPIE

Přírodní podpora zdraví

7 gramů naší váhy

VĚDĚLI JSTE, ŽE PŘIBLIŽNĚ 7gramů NAŠÍ VÁHY JE ROZHODUJÍCÍ O NAŠEM FYZIOLOGICKÉM ZDRAVÍ?

ANO 7gramů STOPOVÝCH PRVKŮ (na 70kg váhy = 0,01%naší váhy), KTERÉ HRAJÍ NENAHRADITELNOU ÚLOHU V NAŠEM TĚLE, NEBOŤ ŘÍDÍ MILIARDY MILIARD CHEMICKÝCH REAKCÍCH POBÍHAJÍCÍCH V NAŠEM TĚLE KAŽDOU VTEŘINU. TYTO CHEMICKÉ REAKCE SE DĚJÍ DÍKY KATALYZÁTORŮM = STOPOVÝM PRVKŮM.

TĚMTO 7gramům STOPOVÝCH PRVKŮ, KTERÉ JSOU NEZBYTNÉ PRO NAŠE FYZIOLOGICKÉ ZDRAVÍ SE VĚNUJE OLIGOTERAPIE a INTEGROVANÁ OLIGOTERAPIE.

CO JE OLIGOTERAPIE?

OLIGO vychází ze starořeckého ὀλίγος a znamená málo, nečetný .

 Základem OLIGOTERAPIE jsou Oligoelementy = Stopové prvky, které jsou nezbytné pro náš život.

OLIGOTERAPIE je tedy biologická (bios = život, = logická se životem) přírodní podpora našeho fyzického zdraví.

CO JE INTEGROVANÁ OLIGOTERAPIE?

INTEGROVANÁ OLIGOTERAPIE nabízí velmi účinná řešení pro preventivní a opravnou podporu našeho zdraví a spočívá, dle příznaků, na přesné kombinaci stopových prvků s extrakty z rostlin a esenciálních olejů. Stopové prvky zajišťují podporu na fyziologické úrovni, extrakty z rostliny a esenciální oleje podporují naše bytosti na vyšších energetických úrovních.

STOPOVÉ PRVKY NEZBYTNÉ PRO VAŠE ZDRAVÍ

JAKÁ JE ROLE STOPOVÝCH PRVKŮ?

Stopové prvky neboli Oligoelementy, jsou katalyzátory biologických funkcí v těle a bez nich by nic nefungovalo a nebyl by žádný život.

Jelikož náš organismu vykonává každou vteřinu miliardy miliard chemických reakcí = katalýz jsou stopové prvky nepostradatelnou a nezbytnou součástí našeho organismu.

Stopové prvky jsou tedy nezbytné, pro naše zdraví.

Lidské tělo obsahuje přibližně 7 gramů stopových prvků (cca. 0,01 % hmotnosti průměrného člověka), jejichž rolí je zajistit správné tělesné pochody (stejně tak je tomu třeba u našeho bydlení, kde je nutné k obvyklému komfortu zajistit tekoucí vodu, elektrickou energii, topení a jiné služby).


JAKÁ JE NEPOSTRADATELNÁ ROLE KATALÝZÁTORU?

Katalyzátory mají nepostradatelnou roli pro biologické funkce v celém našem organismu. Každou vteřinu zabezpečují miliardy miliard chemických reakcí, které zaručují životní funkce nezbytné pro náš život. Na konci každé reakce zůstávají katalyzátory neporušené a mohou tedy vykonávat další funkce.

TEORETICKÝ PŘÍKLAD KATALÝZY

FUNKCE: Přesouvání bloku po zemi

SUBSTRÁT = Blok: Materiál, na který se katalytická akce vztahuje

ENZYM = Pracovník: Specifický nástroj pro akci

KATALYZÁTOR = Klády dřeva: Energie motoru nebo nástroje

KONKRÉTNÍ PŘÍKLAD KATALÝZY - HEMOGLOBIN

FUNKCE – Doprava = Buněčné dýchání

SUBSTRÁT – Zboží = Kyslík nebo oxid uhličitý

ENZYM – Nákladní auto = Hemoglobin

KATALYZÁTOR - Řidič kamionu = železo

JAK NAŠE TĚLO STOPOVÉ PRVKY ZÍSKÁ?

Naše tělo přijímá stopové prvky z potravy a nebo je může získat doplňky stravy. Náš organismus je dokonalý a má tedy schopnost vstřebávat stopové prvky z potravin, které jíme. Proto je potřeba dodávat tělu potraviny, které jsou plnohodnotné. Rostlinná strava, která je zralá a vypěstovaná bez chemických postřiků je plná živin a minerálů a vitamínů. Stejně tak kvalita živočišné stravy velmi záleží na kvalitě i prostředí daného chovu. Jsme-li ZDRAVÍ dokáže náš organismus rozložit vhodnou stravu a vstřebat z ní potřebné stopové prvky i další potřebné látky.

CO OVLIVŇUJE VSTŘEBÁVÁNÍ

STOPOVÝCH PRVKŮ Z POTRAVIN?

Má-li organismus vhodnou a dostatečnou biologickou stravu a stopové prvky v harmonii a je schopno z vhodných potravin vstřebat odpovídající množství minerálních látek a stopových prvků a jsme zdraví. 

Pokud však někde příjem nebo vstřebávání vázne (v důsledku nedostatku stopových prvků), je potřeba tělu dodat stopové prvky v pro něj využitelné formě. 

A nebo pokud při jídle pijeme narušujeme tak trávení a tím vstřebávání stopových prvků.


CO MOHU DĚLAT, ABY MÉ TĚLO MĚLO DOSTATEK 

STOPOVÝCH PRVKŮ?

  • VHODNĚ SE STRAVOVAT
  • VHODNĚ PÍT,
  • VHODNĚ DÝCHAT
  • VHODNĚ MYSLET
  • VĚNOVAT SE VLASTNÍMU VÝVOJI A ŽIVOTU V LÁSCE.

 A K TOMU JE VHODNÉ PODPOŘIT NAŠE TĚLO A DOPLŇOVAT STOPOVÉ PRVKY VHODNÝMI PŘÍRODNÍMI POTRAVINOVÝMI DOPLŇKY A TO:

  • PREVENTIVNĚ (například při větší fyzické nebo psychické zátěži, při změnách ročních období, v těhotenství, rekonvalescenci po úraze, ...) 

nebo 

  • CÍLENĚ (při nemoci pro návrat ke Zdraví)

JAK VYBRAT NA TRHU VHODNÉ OLIGODOPLŇKY?

Vhodné Oligodoplňky takové, které jsou:

  • PŘÍRODNÍ = takové jejichž přebytek tělo samo vyloučí, to znamená, že se v organismu neukládají a tím ho nezanášejí

  • IONIZOVANÉ A DYNAMIZOVANÉ = vstřebávají se přes ústní dutinu přímo do krve odkud jsou dopraveny na svá potřebná místa..  jejichž přebytek tělo samo vyloučí. To znamená, že jejich vstřebání není závislé na trávicí soustavě. 

Velmi dlouho jsme hledali výrobky, které podporují zdraví z hlediska biologického (Bios = v řečtině život, biologické tedy vyjadřuje logické se životem). Výsledkem jsou jedinečné  Švýcarské roztoky BIOLIGO. Jedná se o 19 různých dynamizovaných, ionizovaných roztoků vyrobených švýcarskou firmou BIOLIGO, jež obsahují ty vhodné minerální látky, extrakty z léčivých rostlin, vitamíny, esenciální oleje, propolis a jiné složky, které podporují naše zdraví. Jejich užívání není závislé na zažívacím traktu. Díky tomu, že jsou Ionizované a dynamizované prochází přímo z ústní dutiny přes krční tepnu do krevního oběhu a tím velmi rychle doputují na místo, kde je jich zapotřebí.

Proč doporučujeme švýcarské roztoky Bioligo? 

V rámci dlouhodobé léčitelské praxe jsme hledali výrobky, které podporují zdraví z hlediska biologického (Bios = v řečtině život, biologické tedy vyjadřuje logické se životem). Hledali jsme takové doplňky, které jsou přírodní a jejich užívání je nezávislé na trávicím traktu. Výsledkem našeho hledání jsou jedinečné Švýcarské roztoky BIOLIGO, které jsou přírodní, Ionizované i Dynamizované a navíc využívají výhod INTEGROVANÉ OLIGOTERAPE. Kombinují stopové prvky s extrakty z rostlin a esenciálních olejů. Stopové prvky zajišťují podporu na fyziologické úrovni, extrakty z rostliny a esenciální oleje podporují naše bytosti na vyšších energetických úrovních.  

ŠVÝCARSKÉ ROZTOKY BIOLIGO

Jedná se o 19 různých Dynamizovaných, Ionizovaných roztoků vyrobených švýcarskou firmou BIOLIGO, jež obsahují ty vhodné minerální látky, extrakty          z léčivých rostlin, vitamíny, esenciální oleje, propolis a jiné složky, které podporují naše ZDRAVÍ. 

Užívání Roztoků BIOLIGO není závislé na zažívacím traktu. Díky tomu, že jsou Ionizované a Dynamizované prochází přímo z ústní dutiny přes krční tepnu do krevního oběhu a tím velmi rychle doputují na místo, kde je jich zapotřebí.

              Přednáška OLIGOTERAPIE                Pierre Boháč - Kongres ZDRAVÍ Praha 2023

V RÁMCI KONGRESU BYLO NA PŘEDNÁŠKU STANOVENO 15 MINUT. JEDNÁ SE TEDY VELMI RYCHLÉ SEZNÁMENÍ S POJMEM OLIGOTERAPIE A NEZBYTNOSTI STOPOVÝCH PRVKŮ. 

OBSAH OLIGOTERAPIE BY VŠAK BYL MINIMÁLNĚ NA 2 DENNÍ SEMINÁŘ :).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11