PITÍ


Jako první a zřejmě jeden z nejdůležitějších základních bodů pro naše zdraví je:

 ve vhodný moment pít vhodné

ANO, NAŠE TĚLO POTŘEBUJE TEKUTINY 

JAKO ZÁKLAD JE PODSTATNÉ SI UVĚDOMIT, JAK NAŠE BYTOST FUNGUJE A PŘEDEJÍT NEVHODNÉMU.

Ano, potřebujeme pít vodu PRO ODPLAVENÍ TOHO, CO TĚLO NEPOTŘEBUJE (pokud možno čistou bez chloru, bez pesticidů, bez zbytků léků, ...)

KDY JE VHODNÉ PÍT? Před jídlem nebo po strávení 

NIKDY NEPÍT PŘI JÍDLE ANI PO JÍDLE VODU ANI ŽÁDNÉ SLADKÉ VODY NEBO NÁPOJE (POUZE VÍNO nebo podobné),  A TO DOKUD NÁŠ ŽALUDEK PRACUJE.

po ovoci : přibližně 20 až 40 minut
po lehkém jídle přibližně 1,5 až 2 hodiny
po tučném jídle přibližně kolem 3,5 až 4 hodin.


PROČ : KDYŽ PIJEME VODU PŘI JÍDLE NEBO PO JÍDLE ŘEDÍME ŽALUDEČNÍ ŠŤÁVY A KYSELINY A TÍM BRÁNÍME NAŠEMU METABOLISMU BIOLOGICKY PŘIPRAVIT POTRAVINY PRO VSTŘEBÁVÁNÍ ŽIVIN..,

Jaké jsou role pití? 

 a) ČISTIT ORGANISMUS: což znamená umožnit vylučování toho, co náš organismus nepotřebuje. Analogicky se dá nazvat tato funkce praní našeho těla.  ZKUSTE SI JEDNODUŠE PŘEDSTAVIT, S ČÍM PERETE PRÁDLO, ABY BYLO ČISTÉ. VODA JE ZÁKLAD VŠEHO A I NAŠEHO ŽIVOTA. 

NÁŠ ORGANISMUS SE SKLÁDÁ Z PŘIBLIŽNĚ 80% VODY.

b) DOPLŇOVAT TEKUTINY, aby náš organismus mohl žít. Vše se přepravuje v tekutinách. 

c) PŘINÁŠET VHODNÉ PRVKY, KTERÉ NAŠE BYTOST POTŘEBUJE. Náš organismus potřebuje katalyzátory pro vykonávání biologických katalýz. Každou vteřinu probíhá v našem těle X 000 000 000 000 000 000  neboli miliardy miliard chemických reakcí (neboli katalýz). A k tomu je nezbytné doplňovat nezbytné stopové prvky, které tyto katalýzy vykonávají 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11